| Brand | TBvechi |
|---|---|
| Type | Table Legs |
| Number of Items | 2 |
| Material | Steel |
| Item Height | 28 in |
| Item Length | 17.7 in |
| Item Width | 2 in |
| Features | / |
| Color | White |
| Department | Adults |
| Compatible Brand | / |
| Compatible Model | / |
| Item Weight | 20.94 lbs |
| MPN | As description shown |
| Model | / |
| Product Line | / |
| Each Leg Load Capacity | 220.46 lbs |
| Angled Support Bracket Length | 11.4 in |
| Each Leg Top Width | 3.1 in |
| ✨Shipping Notice | Fast Shipping from USA Local Warehouse |
| 😊Please Note | Delivery Within 1 Working Day |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
Check the listing for details. Table Legs Set 2PCS Desk Leg Metal Base w/ 4 Foot Pads & Angled Support Brackets. Color: White, Condition: New. Listed at 83.66 USD. Angled Support Bracket Length: 29cm/11.4in. 4 Angled Support Brackets. You can use it as a support leg for most tables, such as work tables, dining tables, outdoor tables, kitchen tables, and computer tables.