| Shape | X-Shaped |
|---|---|
| Gross Weight | 8kg/17.6lbs |
| Number of Pieces | 2 |
| Item Length | 23.6 in |
| Max. loading Capacity of Single Leg | About 200kg/440lbs |
| Department | Adults |
| Item Height | 28 in |
| Style | Modern |
| Number of Items | 2 |
| Color | Black |
| Material | Steel, Rubber |
| Product Size | 74*12*63cm/29*4.7*24.8inch |
| Brand | Unbranded |
| Type | Metal Gold Table Legs |
| Each Product Size (L*H) | 60*71cm/23.6*28inch |
| Net Weight | 7.5kg/16.5lbs |
Check the listing for details. Table Legs Set of 2 Metal Desk Leg 28 Dining Table Leg DIY Industrial. Color: Black, Condition: New. Listed at 68.45 USD.