| Brand | TBvechi |
|---|---|
| Feature 1 | Easy installation,Convenient Use,Easy Operation |
| * Feature * | Nice and Practical, High Quality Packaging |
| Feature | Fast shipping from US Warehouse |
| Process | Welding, Polishing, Electrostatic Spraying, Baking Paint |
| Number of Pieces | 2 |
| Assembly Required | Yes |
| Installation Type | Screw-In |
| Max. Load-Bearing Capacity(2Pcs) | Approx. 200kg/440.92lbs(For Reference) |
| Each Product Size | 29*55*71cm/11.42*21.7*28in |
| Package Size | 71*20*9cm/28*7.87*3.54in |
| Gross Weight | 7.85kg/17.31lbs |
| Net Weight | 7.5kg/16.53lbs |
| Type | Table Legs |
| Material | Galvanized Iron, Cast Iron |
| Color | Black |
| Style | Industrial Style |
Check the listing for details. Table Legs Set of 2 Metal Desk Leg 28-Inch Dining Table Legs Industrial Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 83.66 USD.