| Color | Black |
|---|---|
| Package List | CQBL-1 (IR Green Laser)+ M300V IR |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Picatinny |
| Compatible Battery Sizes | 3V CR123A16340 (Not Included) |
| Type | Laser Light |
| Model | CQBL-1 Laser + M300V IR Light |
| Features | Green Laser, IR Laser, LED+IR Light, Lightweight, Red Laser |
| Material | Aluminum |
| For Gun Type | Airsoft |
| Mounting Location | 20mm Picatinny Rail |
| Sport/Activity | Hunting |
Check the listing for details. Tactical CQBL-1 Red Green Laser Adjustable IR Aiming + M300V IR LED Flashlight. Color: Black, Condition: New. Listed at 113.99 USD. "IR"----IR Light. The CQBL-1 features co-aligned visible and IR lasers, eliminating the need to sight-in each laser individually. IR las er: 10 milliwatts Green laser: 5 milliwatts. 1x CQBL-1 Laser Set +1xM300V IR Light set.