| Compatible Battery Sizes | AAA |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Color | Black |
| MPN | 4788 |
| Material | Aluminum |
| Set Includes | light, mount and batteries., light, mount, red laser and batteries. |
| Item Length | 2.25 in |
| Range | 200 yards night time. |
| Brand | Trinity |
| Mounting | Picatinny |
| Type | Light |
| Battery Life | 15 Hours |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 2.5 in |
| For Gun Type | Shotgun |
| Features | LED, Lightweight, Shock Proof, Sub-Compact Compatible, Waterproof, White Light |
| Mounting Location | Rail |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Weight | 14 oz |
| Item Width | 1.6 in |
| Tube Diameter | 1 in |
| UPC | 804859022110 |
Check the listing for details. Tactical flashlight red dot sight and mount for savage arms 320 model 12 gauge.. Color: Black, Condition: New. Listed at 69.95 USD. It features a CREE LED light bulb, three brightness settings to choose from, and one fast strobe and SOS mode. Tactical Accessories For Shotguns, Rifles And Handguns. Includes a Picatinny/Weaver flashlight mount.