| Brand | ANS |
|---|---|
| Bundle Description | As Descripción |
| Color | SAND |
| Compatible Battery Sizes | CR2032 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Custom Bundle | No |
| Features | Red Dot & Laser Scopes |
| For Gun Type | Rifle |
| Item Height | 2" |
| Item Length | 3.35" |
| Item Weight | 130g |
| Item Width | 2" |
| Linear Field of View | 15.8m@100m |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Maximum Magnification | 1x |
| Model | HD101S |
| Modification Description | As Descripción |
| Modified Item | No |
| Mounting | Circle dot |
| MPN | HD101S |
| Objective Lens Diameter | 22mm |
| Power Source | Battery |
| Reticle Color | Red/Green |
| Reticle Type | Red Dot & Laser Scopes |
| Set Includes | ANS.RD.002.HD101S.1002 |
| Sport/Activity | Hunting |
| Type | Dot |
| UPC | 735189000366 |
Check the listing for details. Tactical Holographic Reflex Sight Red - Green 4 Reticles with Rail Mount. Color: SAND, Condition: New. Listed at 28.89 USD. Red and green reticles with four patterns. ANS 20mm Rail Quick Detach Mount Red Green Dot Sight Reflex Sight with battery. ANS Tan 552 Red/Green illumination Holographic Scope With Battery. 46mm Tactical Red Dot Sight 2MOA Adjustable Sight pistol Scope Set with Battery.