| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-7599-CHA |
| Set Includes | One - Rectangular Aluminum Bar Table, Four - Bar Stools |
| Type | Bar and Dining |
| Item Width | 105 in |
| Color | Charcoal |
| Item Height | 44.5 in |
| Number of Items in Set | 5 |
| Item Length | 70 in |
| UPC | 889654195139 |
Check the listing for details. Tahoe 5-Piece Outdoor Bar Table Set in Charcoal. Color: Charcoal, Condition: New. Listed at 1695.00 USD. Featuring a slatted tabletop with smooth edges and coordinating slatted chair seats, Tahoe wipes down easily and stays simple to maintain. Table Weight Capacity: 221 lbs. Chair Weight Capacity: 300 lbs.