| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Idle Way |
| Type | Office Chair |
| Department | Adults |
| Item Height | 48.82 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Model | C-3718-5B |
| Item Length | 18.5 in |
| Item Width | 20.08 in |
Check the listing for details. Tall Office Desk Chair with Footrest, Drafting Chair with Flip-up Armrest. Color: Black, Condition: New. Listed at 66.22 USD. Drafting Chair. Fabric Vanity Chair. Besides, the backrest features with a back storage basket, making this high office chair more beautiful and practical. The instructional video provided for the high desk chair ensures that the installation can be completed within 10-15 minutes.