| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Features | Lightweight |
| Handedness | Ambidextrous |
| Model | Picatinny Base |
| Set Includes | Mounting screws and wrench |
| UPC | 0810301023017 |
| For Gun Make | Bergara B14 |
| Color | Black |
| MPN | PSM700ACI |
| Material | Steel |
| Item Length | 6.2 in |
| Brand | Talley |
| Mounting | 20 MOA, Picatinny |
| Type | Rifle Base |
| Item Height | 0.5 in |
| For Gun Type | Rifle |
| Mounting Location | Rail |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Weight | 2 oz |
Check the listing for details. Talley Picatinny Rail 20 MOA Remington 700 721 Short Action Anti-Cant Indicator. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 72.97 USD. Ant-Cant Indicator in the rear of the Picatinny rail. Designed to MIL-STD-1913 Picatinny Rail specifications. Made to fit Remington 700/721/722/725/40X Short Action Rifles. New Condition. The Features.