| Pattern | Solid |
|---|---|
| Model Name | Wardrobe Hanger Bar |
| Package Dimensions | 24.5 x 2.75 x 1.5 inches |
| Item model number | TLBAR24MS |
| Color | AS SHOWN IN PICTURE |
| Material | METAL / STEEL |
| MPN | E5L51J7P2 |
| Item Length | 24.5 " |
| Suitable For | Wardrobe /CLOSET |
| Brand | Box Partners |
| Item Weight : | 10.2 ounces |
| Type | Wardrobe Hanger Bar |
| Unit Type | Unit |
| Features | Strong steel construction |
| Length | 24" |
| Capacity | 150 pounds |
| Item Height | 1.5 " |
| Number in Pack | 1 |
| Model | TLBAR24MS |
| Features | Simply transfer clothing from your closet to the mental bar |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | METAL |
| Manufacturer | Box Partners |
| Item Width | 2.75 " |
Check the listing for details. Tape Logic Wardrobe Hanger Bar, 24" Length, Silver (1 Each). Color: AS SHOWN IN PICTURE, Condition: Open box. Listed at 15.99 USD.