| option | Teak+ Beige + Acacia Wood + Textilene |
|---|---|
| Sleeper Size | Single |
| Fill Material | Acacia Wood,Textilene |
| Firmness | Medium |
| Year Manufactured | 2026 |
| Item Length | 78.75 in |
| Additional Parts Required | Yes |
| Frame Color | Teak+ Beige |
| Department | Kids, Teens |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Avoid Harsh Chemicals, Clean with Upholstery Shampoo, Clean with Wax, Clean with Warm Water, Machine Wash Warm |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 12.25 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Frame Material | Acacia Wood,Textilene |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | Home Office/Study, Kitchen, Dining Room |
| Item Width | 25.00 in |
| Upholstery Fabric | Acacia Wood,Textilene |
| Color | Teak+ Beige |
| Brand | Unbranded |
| Type | Daybed |
| Assembly Required | Yes |
| Packaging | Clear Cover |
| Theme | Religious, Skeletons & Skulls, Oriental |
| Item Weight | 46.30 lb |
Check the listing for details. Teak Finish Acacia Wood Outdoor Chaise Lounge with Textilene Mesh Seating. Color: Teak+ Beige, Condition: New. Listed at 328.00 USD. Acacia Wood, Textilene. Teak + Beige.