| Brand | Costway |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Color | Natural |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Material | Teak Wood |
| Mount Type | Free Standing |
| Number of Items in Set | One-Piece |
| Product | Teak Outdoor Porch Bench |
| Room | Patio |
| Set Includes | 1 x 2-Person Garden Bench,1 x Instruction |
| Size | 25.5" x 51" x 36"(L x W x H) |
| Style | Modern |
| Type | Teak Outdoor Porch Bench |
| Item Weight | 33 lbs |
| Item Height | 36 in |
| Item Length | 25.5 in |
| Item Width | 51 in |
| UPC | 6146330227138 |
Check the listing for details. Teak Porch Bench, 2-Person Solid Wood Garden Patio Bench w/ Backrest & Armrests. Color: Natural, Condition: New. Listed at 134.99 USD. Suitable for patio, porch, garden, balcony and backyard. Build a welcoming gathering spot for friends with this customizable teak wood garden bench. Solid teak wood for lasting beauty and structural strength.