| Sleeper Size | Single |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Firmness | Soft |
| Item Length | 31.50 in |
| Additional Parts Required | No |
| Personalize | Yes |
| Department | Kids, Teens, Adults |
| Care Instructions | Wipe Clean |
| Item Height | 37.40 in |
| Personalized | No |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Arm Rest, Ergonomic, Space Saving, Glider Chair, Rocking, Rocking Chair |
| Item Width | 27.60 in |
| Pattern | Solid |
| Color | Ivory |
| Material | Cotton, Foam, teddy |
| Brand | Unbranded |
| Type | Glider Chairs/Nursery Rocking Chairs/Living Room Chairs |
| Seating Capacity | 250 LBS |
| Assembly Required | No |
| Packaging | Original |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Modern & Cozy |
| Item Weight | 26.46 lb |
| Country of Origin | China |
| Personalization Instructions | No |
Check the listing for details. Teddy Fabric Rocking Glider Nursery Chair,Glider Rocker for Living Room Indoor. Color: Ivory, Condition: New, Made in China. Listed at 123.99 USD. Teddy Fabric Rocking Glider Nursery Chair For Living Room Indoor, Nursery Rocking Chair Teddy Upholstered Glider Rocker Rocking Accent Chair Armchair Comfy Side Chair for Living Room Bedroom Offices, Ivory + Teddy + Foam.