| Sleeper Size | Single |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Firmness | Soft |
| MPN | Mammut |
| Item Length | 31.50 in |
| Additional Parts Required | No |
| Personalize | Yes |
| Department | Kids, Teens, Adults |
| Care Instructions | Wipe Clean |
| Item Height | 37.40 in |
| Personalized | No |
| Style | Modern |
| Features | Arm Rest, Ergonomic, Space Saving, Glider Chair, Rocking, Rocking Chair |
| Item Width | 27.60 in |
| Pattern | Solid |
| Color | Caramel |
| Material | Cotton, Foam, teddy |
| Brand | Unbranded |
| Type | Glider Chairs/Nursery Rocking Chairs/Living Room Chairs |
| Seating Capacity | 250 LBS |
| Assembly Required | No |
| Packaging | Original |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Modern & Cozy |
| Item Weight | 26.46 lb |
| Country of Origin | China |
| Product Line | Mammut |
| Personalization Instructions | No |
Check the listing for details. Teddy Fabric Rocking Glider Nursery Chair,Upholstered Glider Living Room Chair. Color: Caramel, Condition: New, Made in China. Listed at 123.99 USD. ◆ Use Case:Indoor,Accent Chair,Nursery Chair,Rocking Chair,Glider Chair,For Living Room,Bedroom and Other indoor space;. ◆ Product Feature:Rocking;. ◆ Product Assembly:The assembly is so simple that two person can assemble it in 25 minutes;.