| Color | Black |
|---|---|
| Main Purpose | Arthritis, Bursitis, Compression, Immobilization, Stabilization |
| Size | Adjustable |
| Suitable Sports | Tennis, Golf, Badminton, Gym, Basketball, American Football, |
| Body Part | Arm |
| Material | 10% Spandex, 25% Polyester, 65% Nylon |
| Gender | Adult, Unisex |
| Item Length | 9 in |
| Texture | Soft |
| Features - 2 | Hand Washable, Helpful, Pain relief, Adjustable, Self-Adhesive |
| Brand | Caspe |
| Type | Compression Sleeve |
| Department | Adult, Men, Teens, Unisex, Women, Youth |
| Unit Type | Unit |
| Labels & Certifications | FDA Approved, Protect from Excessive Moisture, Store Dry |
| Item Height | 1.5 in |
| Model | The All Sport |
| Body Area | Arm |
| Theme | Tennis Elbow Brace |
| Features | Comfortable, Elastic, Self Heating, Breathable, Self-Adhesive |
| Intended Use | Tennis Elbow Brace |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 2 |
| Item Width | 8 in |
Check the listing for details. Tennis Elbow Brace Support Arthritis Tendonitis Golfer Arm Joint Pain Band Strap. Color: Black, Condition: New. Listed at 15.99 USD. · Versatile Use: Ideal for various sports such as tennis, golf, and volleyball, as well as for individuals who experience discomfort from repetitive motions like typing or gardening. Tennis Elbow Brace.