| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Color | black/white |
| Material | Bamboo |
| Item Length | 8 in |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Basket |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 10 in |
| Original/Reproduction | Original |
| Features | With Lid, With Handles |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 8 in |
| Handmade | Yes |
| Country of Origin | Thailand |
Check the listing for details. Thai Woven Bamboo Rice Basket Floral Hand Decorative Black and White. Color: black/white, Condition: Used, Made in Thailand. Listed at 20.00 USD. Thai Woven Bamboo Rice Basket Floral Hand Decorative Black and White