| Model | Recliner Chair |
|---|---|
| Department | Kids |
| UPC | 0850023444004 |
| Pattern | Abstract |
| Color | Black |
| Firmness | Extra Firm |
| MPN | 444000 |
| Material | Faux Leather, Wood, Leather, Metal, Wood & Metal, 100% Cashmere |
| Item Length | 23.50 in |
| Brand | The Crew Furniture |
| Seating Capacity | 1 |
| Type | Recliner |
| Seat Depth | Less Than 30 in |
| Item Height | 27.50 in |
| Style | Traditional |
| Theme | Animals |
| Features | Accordion Mechanism, Manual Recliner |
| Item Width | 22 in |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Product Line | Mammut |
Check the listing for details. The Crew Furniture Traditional Kids Recliner Chair Faux Leather Blue. Color: Black, Condition: New. Listed at 94.99 USD.