| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Compatible Mattress Size | Standard |
| Frame Material | Aluminum |
| Type | Bed Frame |
| Material: | Iron, Mesh Cloth, Sponge, Plastic |
| Process: | Spray Painting |
| Color: | Blue+Grey |
| Adjustable Angle: | 20°~75°(Five-gear Adjustable) |
| Bottom Cloth Size: | 40*38cm/15.75*14.96in |
| Backrest Size: | 57*67cm/22.44*26.38in |
| Package Size: | 69.5*63*9cm/27.36*24.8*3.54 in |
Check the listing for details. The Folding Backrest Bracket On The Bed Is Made Of Mesh Fabric With Armrests.. Condition: New. Listed at 68.45 USD. Adjustable Bed Backrest, Portable Folding Backrest, Lifting Bed Backrest. This is an adjustable bed backrest designed specifically for bed use. It is made of premium materials and has a sturdy and durable structure.