| Brand | Light & Living |
|---|---|
| Color | Gray |
| Item Height | 19 in |
| Item Length | 29.5 in |
| Item Width | 18 in |
| Type | Vanity Stool/Bench |
| MPN | 6212127 |
| UPC | 8717807054687 |
Check the listing for details. The SAMI Rectangle Nickel Stool with Grey Cowskin, 29.5 x 18 x 19h. Color: Gray, Condition: New. Listed at 269.43 USD. A chic and sophisticated take on urban country, the Sami Stool by LightMakers is handcrafted of nickel and genuine cow skin. Materials: Steel, foam, plywood, Buffalo leather.