| Massage Functions | Heat Therapy, Vibration Therapy, LED Therapy, Far Infrared Therapy |
|---|---|
| Power Source | USB-C Charging |
| Color | Black |
| Endurance Time | 180 minutes |
| MPN | RT0004289-1B10 |
| Material | Carbon Fiber |
| Item Length | 15 in |
| Brand | RecoveryTherm |
| Type | PRODUCT |
| Unit Type | 1 |
| Manufacturer Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Item Height | 10 in |
| Model | ThermBack LED |
| Body Area | Back |
| Features | Bluetooth, Cordless, Four Therapy Combinations, Customizable Treatments, Hands-Free, FDA Registered |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 4 in |
| Item Weight | 4 lb |
| UPC | 840295410203 |
Check the listing for details. Therabody ThermBack LED Refurbished | LED Therapies for Lower Back Pain Relief. Color: Black, Condition: Used. Listed at 2499.00 USD.