| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Size | Small |
| Color | Purple |
| Material | Fabric, Canvas |
| Item Length | 10 in |
| Item Depth | 10 in |
| Brand | Thirty-One |
| Mounting | Free Standing, Hanging |
| Type | Storage Basket |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 10 in |
| Style | Contemporary |
| Features | Hanging, Non-Lidded, With Handles, Foldable |
| Item Width | 8 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Thirty-One Oh-Snap Bin Small Purple Round Canvas Hanging Basket Organizer. Color: Purple, Condition: New, Made in China. Listed at 9.99 USD.