| Brand | Bunjo |
|---|---|
| Frame Color | red |
| Type | Bunjo chair |
| Seating Capacity | 1 |
| Color | Red |
| Item Height | 32 in |
| Frame Material | Wood |
| Style | Arts & Crafts/Mission |
| Features | Folding |
| Item Length | 33 in |
| Item Width | 32 in |
| Upholstery Fabric | polyester |
Check the listing for details. This Is A Foldingchair It Was Use But Thier Is No Damage Also It Looks Brand New. Color: Red, Condition: Used. Listed at 40.00 USD. The product is a Bunjo chair in a red frame color, with a seat upholstery fabric of polyester in a red color. It has a seating capacity of 1 person and dimensions of 32 inches in height, 33 inches in length, and 32 inches in width. The chair has an arts & crafts/mission style and looks brand new despite having been used, with no visible damage.