| Brand | OUKANING |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Process | Baking Paint, Welding |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Assembly Required | No |
| Mounting Type | Embedded Installation, Wall Mount |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Load-bearing Capacity | 44.09lbs |
| Number of Tiers | 3 |
| Gross Weight | 8.82lbs |
| Net Weight | 8.38lbs |
| Each Tier Length | 12in |
| Tier Height | 5.98in, 29.5cm/11.61in |
Check the listing for details. Three-tier Shower Niche Wall Niche For Bathroom Storage 304 Stainless Steel. Color: Gold, Condition: New. Listed at 126.20 USD. Specifications Material: 304 Stainless Steel Process: Baking Paint, Welding Color: Gold Style: Modern Shape: Rectangle Assembly Required: No Mounting Type: Embedded Installation, Wall Mount Indoor/Outdoor Usage: Indoor Load-bearing Capacity: 20kg/44.09lbs Number of Tiers: 3 Gross Weight: 4kg/8.82lbs Net Weight: 3.8kg/8.38lbs Each Tier Length: 30.5cm/12in Tier Height: 29.5cm/11.61in, 15.2cm/5.98in, 29.5cm/11.61in Product Inner Size(W*H): 10*76cm/3.94*30in Product Outer Size:33.3*10*79cm/ 13.11*3.94*31.1 in Package Size: 85*39.5*17cm/33.5*15.55*6.7in Package Included 1* 3-Tier Shower Niche Shelf.