| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Compatible Brand | For Nikon |
| MPN | Does Not Apply |
| Battery Type | AAA |
| To Fit | Camera |
| Brand | Unbranded/Generic |
| Type | Extension Cables |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 1.5V |
| Connector B | 2.5 mm Jack Male |
| Compatible Series | For Nikon D |
| Connectivity | 2.5mm jack |
| Cable Length | 0.1 m |
| Features | Quick Release |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Timer Remote Extension Cable Cord for Nikon D610 D600 D7200 D7100 D7000 D3200. Condition: New. Listed at 6.99 USD. HomePaymentShippingAbout usContact usStore CategoriesStore CategoriesOtherDetailsTimer remote control cable for Nikon This cable is specially designed for cable removable/changeable timer,which means if you have such timer,you just need to buy additional cable instead of a timer for your other model camera. Such as,if you have a Nikon and Canon camera,you just need to buy additional cable,then you can use one timer on both these 2 cameras. This cable length is about 10cm. Compatible with: Nikon Digital SLR D5000 D5100 D5200 D7000 D7100,D3100,D3200 D600 D610... Notice: It is an Non-exhaustive list. If your camera model NO. is not listed in the description, the timer remote control may still fit your camera. Therefore, please feel free to contact us to confirm the compatibility. Package Content:1 x Shutter cable(Just a Removeable Extension Cable) Note: the timer remote is not included. Payment MethodShipping PolicyCustomer ServiceShopping ProcessContact usPayment Method Payments are only accepted via paypal with a confirmed paypal address. No exceptions. Shipping Policy We aim to dispatch all items within 48 hours of receiving full and cleared payment subject to stock availability. Please note that items purchased on weekends and public holidays are dispatched the next working day. Delivery time and cost of shipment varies from one region to another. If for any reason you do not receive your item please let us know without delay. We will investigate the matter immediately.Customer Service If you have any questions regarding any of our items, please do not hesitate to contact us via email. You will receive a prompt reply answering your question from one of our professional cycling experts.Shopping Process Contact us For a quick and easy answer to any of your questions you can contact us through the eBay Messaging system using the "Ask a Question" feature.HomePaymentShippingAbout usContact usOn Jan 19, 2024 at 05:56:16 PST, seller added the following information: