| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Item Thickness | 1/8 in |
| Shape | Round |
| Item Length | 1 in |
| Gauge | 10 |
| Screw Size | #0 |
| Mandrel Material | Plastic |
| Drive Style | Slotted |
| Unit Type | Unit |
| Grip Range | 0.02 in - 0.062 in |
| Number in Pack | 135 |
| Unit Quantity | 135 |
| Finish | Matte |
| Item Diameter (Interior) | 1 in |
| Item Diameter | 1 in |
| Material | Nylon |
| Grade | Grade 2 |
| Thread Size | #0 |
| Brand | Unbranded |
| End Type | Closed |
| Type | Hole Plug Kit |
| System of Measurement | Inch |
| Model | Tnisesm 135‑Pc |
| Head Style | Flat Top |
| Holes per Leaf | 1 |
| Rail Height | 1 1/2 in |
Check the listing for details. Tnisesm 135‑Pc Black Nylon Hole Plug Kit – 8 Sizes ¼″ to 1″ – Flush Panel Caps. Condition: New, Made in United States. Listed at 14.97 USD. Flush-Type Design : Each plug features a round, low-profile flush top for a smooth and professional finish that blends into the surface. The plastic screw cover is easy to install and use, simple and quick without tools.