| Color | Green |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Backrest Height | 17.7 in |
| Brand | Unbranded |
| Care Instructions | Machine Wash Warm |
| Department | Kids |
| Features | Convertible, Removable Cover |
| Firmness | Medium |
| Item Height | 17.7 in |
| Item Length | 22.8 in |
| Item Weight | 5 lbs |
| Item Width | 16.9 in |
| Material | Soft Bubble Dot Minky |
| Pattern | Solid |
| Personalize | No |
| Seat Depth | 13 in |
| Seat Height | 6 in |
| Seating Capacity | 1 |
| Style | Modern |
| Type | Convertible |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | lb |
| Upholstery Fabric | Soft Bubble Dot Minky |
Check the listing for details. Toddler Couch Soft Bubble Dot Kids Sofa Convertible Easy Clean Non Slip New. Color: Green, Condition: New. Listed at 75.98 USD. Stylish & Playful: This kids' couch has an attractive backrest and vibrant colors. This kid's sofa will brighten up any room without compromising the original decor. The cover is machine washable and tumble dry friendly to stay fresh and new in years.