| Color | Red |
|---|---|
| Brand | JOYMOR |
| Item Height | 19.7" |
| Item Length | 18.5" |
| Item Width | 18.5" |
| Material | Engineered Wood, Teddy Fleece |
| Type | Rocking Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Department | Unisex Kids |
| Item Weight | 13.8 pounds |
| Seat Depth | 11.75 inches |
| Seating Capacity | 1 |
| Features | With Cushions |
| Maximum Weight Capacity | 99.2Pounds |
| Room | Bedroom, Dining Room, Home Office/Study, Living Room, Playroom, Nursery |
Check the listing for details. Toddler Couch Solid Wooden Anti-Tip Design for Nursery & Playroom Birthday Gift. Color: Red, Condition: New. Listed at 51.99 USD. Perfect for any nursery or playroom, this toddler chair sparks joy while nurturing creativity and imagination. 【Versatile Functional Piece】More than just furniture, this toddler couch serves as charming decor.