| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | * |
| Features | Push-back reclining mechanism, Stitched button tufted back, Waterproof upholstery |
| Item Height | 24 in |
| Item Length | 36 1/2 in |
| Item Width | 22 in |
| Material | Engineered wood, Polyurethane faux leather, Recycled polyester fiber |
| Type | Kids Recliner Chair |
Check the listing for details. Toddler Recliner Chair Faux Leather Eco-Friendly Safe Push-back H43" 80lbs New. Color: *, Condition: New. Listed at 150.21 USD. The Crew Furniture Traditional Kids Recliner Chair Faux Leather was designed especially for little kids. That's why they love relaxing in it to watch their favorite TV shows and reclining it for an afternoon snooze.