| Color | Blush Rainbow |
|---|---|
| Firmness | Medium |
| Material | High-density memory foam, Soft breathable fabric |
| Item Length | 16.93 in |
| Brand | Unbranded |
| Personalize | No |
| Type | Convertible |
| Department | Kids |
| Seating Capacity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Machine Wash Warm |
| Seat Depth | 16.93 in |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 16.14 in |
| Seat Height | 5.9 in |
| Features | Convertible, Folding, Removable Cover |
| Item Width | 20.86 in |
| Item Weight | 5.7 lb |
| Upholstery Fabric | Soft breathable fabric |
Check the listing for details. Toddler Sofa Chair Convertible Lounger Kids 1.5-4 Years Lightweight Portable New. Color: Blush Rainbow, Condition: New. Listed at 59.50 USD. Special Feature: Convertible Sofa to Lounger, Folding, Removable Cover. Individually Wrapped Large Disposable Sporks Bulk Events Takeout New. 2-in-1 Design : The 2 in 1 kids chair easily convert into lounger.