| Color | Gray Wicker |
|---|---|
| Chair Height | 24.25 in |
| Seat Depth | 26 in |
| Model | Tom Rosa |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Department | Adults |
| Table Length | 33.25 in |
| Assembly Required | Yes |
| Material | Wicker, Fabric, Rust-Proof Aluminum |
| Chair Depth | 33.25 in |
| Chair Width | 33.25 in |
| Assembly Status | Assembly Required |
| California Prop 65 Warning | No |
| Pattern | Solid |
| Type | Sofa Set |
| Chair Color | Multicolor Options |
| Table Shape | Square |
| Number of Items in Set | Eight-Piece |
| Table Height | 13.10 in |
| Tabletop Material | Glass |
| Seat Height | 12.10 in |
| Brand | GDFStudio |
| Set Includes | Cushions |
| Cushions Included | Yes |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Table Width | 30.50 in |
Check the listing for details. Tom Rosa Outdoor 5 Seater Wicker Sectional Sofa Set with Cushions. Color: Gray Wicker, Condition: New. Listed at 1955.33 USD. This 5-piece sectional sofa set is great for any patio or backyard. Material: Polyethylene Wicker. Wicker Finish: Grey. Includes: Three (3) Armless Chairs, One (1) Table, One (1) Left Arm Chair, One (1) Right Arm Chair, and Two (2) Ottomans.