| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Chair Height | 45.00 in |
| Seat Depth | 17,5 in |
| Model | Tracy |
| Table Length | 27.56 in |
| UPC | 843345119453 |
| Assembly Required | Yes |
| Material | see description |
| Chair Depth | 21.50 in |
| Chair Width | 22.25 in |
| Assembly Status | Assembly Required |
| California Prop 65 Warning | This product can expose you to chemicals including Di(2-ethylhexyl) phthalate (DEHP), which are known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Type | Bar Set |
| Color | Silver |
| Chair Back Material | Mesh |
| Chair Color | Grey |
| MPN | Does Not Apply |
| Table Height | 43.00 in |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Seating Capacity | 4 |
| Tabletop Material | Tempered Glass |
| Seat Height | 29.5 in |
| Brand | GDFStudio |
| Set Includes | Chairs |
| Cushions Included | No |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Table Width | 27.56 in |
Check the listing for details. Tracy Outdoor 5 Piece Silver Rust-Proof Aluminum Bar Set with Grey Mesh Seats an. Color: Silver, Condition: New. Listed at 675.59 USD. This outdoor bar set features four bar stools and a bar table and is a perfect accent to any patio or barbeque area. The stools feature a durable wicker body and a light-weight aluminum frame. The table features the same light-weight aluminum frame and a glass top. This space saving set is built for having a good time in your yard. Features: Includes: Four (4) Barstools and One (1) Bar Table Material: Outdoor Mesh Frame Material: Rust-Proof Aluminum Table Top Material: Tempered Glass Mesh Color: Grey Barstool Frame Finish: Silver Table Top Finish: Grey Table Finish: Grey Assembly Required Hand Crafted Details Dimensions: 21.50 inches deep x 22.25 inches wide x 45.00 inches high Seat Width: 19.25 inches Seat Depth: 17.50 inches Seat Height: 29.50 inches Table Dimensions: 27.56 inches deep x 27.56 inches wide x 43.00 inches high Dimensions: 27.56"L x 27.56"W x 43"H ~~~-4" ~~~