| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Chair Height | 45.00 in |
| Seat Depth | 17.5 in |
| Model | Tracy |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Table Length | 27.56 in |
| UPC | 843345119439 |
| Assembly Required | Yes |
| EAN | Does not apply |
| Material | ALU + PE Rattan |
| Chair Depth | 21.50 in |
| Chair Width | 22.25 in |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Type | Bar Set |
| Color | Grey + Silver |
| Chair Color | Grey |
| MPN | Does not apply |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Table Height | 43.00 in |
| Tabletop Material | Polyethylene Wicker |
| Seat Height | 19.5 in |
| Brand | GDFStudio |
| Set Includes | Chairs |
| Tabletop Color | Gray |
| Cushions Included | No |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Table Width | 27.56 in |
Check the listing for details. Tracy Outdoor 5 Piece Silver Rust-Proof Aluminum Bar Set with Grey Wicker Top Ba. Color: Grey + Silver, Condition: New. Listed at 928.05 USD. This outdoor bar set features four bar stools and a bar table and is a perfect accent for any patio or barbeque area. The stools feature a durable wicker body and a light-weight aluminum frame. The table features the same light-weight aluminum in its body and also has a wicker top. This space-saving set is built for having a good time in your yard. Features: Includes: Four (4) Barstools and One (1) Bar Table Material: Rust-Proof Aluminum Table Top Material: Polyethylene Wicker Finish: Silver Table Top Finish: Grey Assembly Required Hand Crafted Details Barstool Dimensions: 21.50 inches deep x 22.25 inches wide x 45.00 inches high Seat Width: 19.25 inches Seat Depth: 17.50 inches Seat Height: 29.50 inches Table Dimensions: 27.56 inches deep x 27.56 inches wide x 43.00 inches high Dimensions: 27.56"L x 27.56"W x 43"H