| Brand | Traxxas |
|---|---|
| Country of Origin | TW |
| Country/Region of Manufacture | TW |
| Item Height | 0.20 in |
| Item Length | 4.30 in |
| Item Weight | 0.01 lb |
| Item Width | 3.10 in |
| MPN | 4685 |
| Model | 4685 |
| UPC | 020334468505 |
Check the listing for details. Traxxas 4685 Friction pegs slipper (12). Condition: New, Made in TW. Listed at 4.50 USD. Traxxas 4685 Friction pegs slipper (12) The color of these pegs are now Black. Older vehicles may have Red pegs, Traxxas is now making these only in Black. The color of these pegs are now Black. © Excel RC.