| For Gun Make | Benelli |
|---|---|
| Gauge/Caliber | 12 Gauge |
| Color | Black |
| MPN | 36661 |
| Material | aluminum |
| Item Length | 8.5 in |
| Brand | Trinity |
| Mounting | Picatinny |
| Ring Height | Low |
| Handedness | Ambidextrous |
| Type | Mount Set |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 2.6 in |
| Model | rail mount |
| For Gun Type | Shotgun |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Mounting Location | Rail |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Weight | 8 oz |
| Item Width | 2 in |
| UPC | 804859004581 |
Check the listing for details. Trinity picatinny rail saddle compatible with Benelli nova 12 gauge pump hunting. Color: Black, Condition: New. Listed at 64.95 USD. TRINITY SCOPE MOUNT SADDLE FOR BENELLI NOVA AND SUPERNOVA 12 GA MODELS. Full Receiver Length Picatinny Rail. Works with full size scopes and red dot sights with standard Weaver or Picatinny rings. Full length rail Perfectly contoured to receiver Installs using existing ports Made from lightweight aircraft aluminum Satin black finish.