| Color | Black |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Operating Range | 242m |
| Battery Included | Yes |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 110mm (tube length) |
| Number of Lights | 1-3 |
| Brand | TrustFire |
| Type | Flashlight |
| Operating Time | More Than 10 Hours |
| Number of Batteries | 1 |
| IP Rating | IPX6 |
| Item Height | 110mm (tube length) |
| Model | L2PRO |
| Features | Batteries Included, Clip On, Handheld, Rechargeable, Waterproof, With Wrist Strap |
| Item Width | 24mm (head diameter) |
| Item Weight | 48.9g (excluding battery) |
| Lighting Technology | LED |
| Lumens | Max 1100 lumens |
| Mode | Moonlight/Middle/high |
Check the listing for details. Trustfire L2-PRO 1100Lumen W Tactical led Flashlight TypeC Waterproof led Torch. Color: Black, Condition: New. Listed at 32.54 USD. L2PRO TACTICAL FLASHLIGHT. Unscrew the neck of the flashlight to reveal the hidden Type-C charging port, which is convenient for charging and waterproof! 1 x TrustFireL2PRO TACTICAL FLASHLIGHT. IPX6 Waterproof.