| Country of Origin | Turkey |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Animal (Bird, Turkey) |
| Size | Small |
| Color | Brown |
| Material | Wicker |
| Item Length | 9 in |
| Suitable For | Indoor |
| Mounting | Free Standing |
| Brand | Unbranded |
| Personalize | No |
| Type | Basket |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 6 in |
| Style | Farmhouse |
| Theme | Holiday (Thanksgiving), Holiday |
| Original/Reproduction | Original |
| Item Width | 7 in |
| Handmade | Yes |
Check the listing for details. Turkey Wicker Basket Dark Wicker Bread Basket Thanksgiving Planter Centerpiece. Color: Brown, Condition: Used, Made in Turkey. Listed at 22.00 USD.