| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Twin |
| Finish | Fabric |
| Frame Material | Metal |
| Item Height | 5 in |
| Item Length | 74.6 in |
| Item Weight | 50 lb |
| Item Width | 37.6 in |
| Mattress Features | Heavy-duty, Noise free construction |
| Mattress Included | No |
| Room | Bedroom |
| Type | Box Spring |
Check the listing for details. Twin Box Spring Metal Slats Noise Free Easy Assembly Heavy Duty 1500lbs Support. Condition: New. Listed at 72.81 USD. 58" Maple Low-Deflection Billiard Cue Stick W/ 13mm Leather Tip 18 oz Pool Cues. Crunchy Soft Cat Treats Dental Mix Chicken Catnip Cheese 48oz Snack Tub. 6" L x 37. 6"W x 5" H for mattress size: 75"L x 38" W.