| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Compatible Mattress Size | Full, Twin |
| Frame Material | Metal |
| Type | Bunk Bed |
| Color | Black |
| Mattress Included | No |
| Item Height | 63.00 in |
| Item Length | 78.10 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Item Width | 96.80 in |
Check the listing for details. Twin Full Bed Sturdy Steel Frame Bunk Bed Twin Size Trundle Two-Side Ladders. Color: Black, Condition: New. Listed at 349.99 USD. The full-length guardrails keep you safe from falling, bringing you full sense of security. Trundle Size 70.8" x 38.9". ③ Convenient: two-side ladders. ① Multiple choices: features two twin size beds and one full size bed.