| Material | Metal |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | 78.30''L x 56.30''W x 54.10''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Twin, Full |
| Frame Material | Metal |
| Type | Bunk Bed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, Built-In Ladder |
| Color | Black |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 54.10 in |
| Item Length | 78.30 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Width | 56.30 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Weight | 78.10 lbs |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Twin Over Full Bunk Bed Heavy Duty Metal Bunk Bed Frame with Ladder Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 229.99 USD. Convertible Sofa Bed. Modern TV Stand. High Gloss TV Stand. Farmhouse TV Stand. LED TV Stand. Floating TV Stand. Extendable TV Stand. Counter Height Bar Stools.