| Size | Twin Size & White |
|---|---|
| Material | Pine wood+MDF |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | Twin: 79.6''L*43.6''W*64.1''H, Full: 79''L*58.7''W*64.1''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Twin/Full |
| Frame Material | Wood |
| Type | Bunk Bed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, With 2 Drawers, Built-In Ladder, Separated Bottom Bed |
| Color | White/Gray |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 64.10 in/64.10 in |
| Item Length | 79.60 in/79.00 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 2 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Weight | 114.00 lbs/186.00 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 43.60 in/58.70 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Twin Over Twin/Full Over Full Wood Bunk Bed Convertible Bed Frame with 2 Drawers. Color: White/Gray, Condition: New. Listed at 629.68 USD. Coming with two drawers, this bed provides great storage function. Drawers are equipped with wheels and handles which make the drawers easy to roll in and roll out. The bed can also be converted to two separated beds, one with two drawers, one with spacious under-bed space.