| Department | Men |
|---|---|
| UPC | 6976386122923 |
| Compatible Battery Sizes | CR2032 |
| Lens Coating | Multicoated |
| Power Source | Battery |
| Color | Black |
| Objective Lens Diameter | 26 mm |
| MPN | SCRD-36 |
| Material | Aluminum Alloy |
| Item Length | 1.9 in |
| Reticle Color | Red |
| Mounting | Weaver |
| Brand | Vector Optics |
| Reticle Type | MOA Dot |
| Type | Dot Sight |
| Model | Vector Optics Frenzy Frenzy 1x22x26 MOS |
| For Gun Type | Handgun, Shotgun, Rifle |
| Features | Brightness Settings, Unlimited Eye Relief |
| Mounting Location | Rail, Rear Sight |
| Sport/Activity | Shooting |
| Item Width | 1.1 in |
| Item Weight | 1 oz |
Check the listing for details. Vector Optics Frenzy 1x22x26 MOS, 3MOA, Reflex Red Dot Sight, Black, SCRD-36. Color: Black, Condition: New. Listed at 97.30 USD. Specification:Vector Optics Frenzy 1x22x26 MOS, 3MOA, Reflex Red Dot Sight, Black, SCRD-36. Vector Optics Frenzy 1x22x26 MOS Red Dot Sight. Vector Optics SCRD-36: Frenzy 1x22x26 MOS, 3MOA, Reflex Red Dot Sight, Black.