| Required Tools | No Tools Required |
|---|---|
| Shape | Round |
| Color | Purple |
| Material | Velvet |
| Item Length | 19 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | HomePop |
| Department | Adults |
| Type | Storage Ottoman |
| Item Height | 18 in |
| Packaging | Box |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Features | Storage Compartment, Tufted |
| Room | Living Room |
| Item Width | 19 in |
| Country of Origin | China |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Product Line | Copper Grove |
Check the listing for details. Velvet Tufted Round Storage Ottoman with Removable Lid & Storage - Purple. Color: Purple, Condition: Used, Made in China. Listed at 55.00 USD. Like new - Clean and barely used! From a smoke & pet-free home. Dimensions: 18 inches high x 19 inches wide x 19 inches deep Material: Wood and Polyester Capacity: Supports up to 250 pounds Care and Cleaning: Spot Clean Only Local pickup only (will NOT ship). May consider delivery close to 63116. Please contact me with any questions!