| Brand | Costway |
|---|---|
| Color | Gray |
| Item Height | Not Available |
| Item Length | 19 in |
| Item Width | 18 in |
| Type | Vanity Chair |
| Set Includes | 1 x Vanity Chair, 1 x User Guide |
| Style | Modern |
| Assembly Required | Yes |
| MPN | HCST10271 |
| Features | Timeless Elegance, Premium Materials |
| Frame Material | Rubber Wood + Velvet + Foam |
| Size | 19" x 18" x 26"(L x W x H) |
| Mount Type | Free Standing |
| Weight | 13 lbs |
| Product | Vanity Set |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Room | Any Room |
| UPC | 7429376833204 |
Check the listing for details. Velvet Vanity Chair with Back Tufted Low Back and Solid Wood Legs for Bedroom. Color: Gray, Condition: New. Listed at 69.99 USD. Color: Gray Material: Rubber Wood + Velvet + Foam Overall Dimension: 19" x 18" x 26"(L x W x H) Seat Dimension: 17.5" x 13.