| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6951-IVO |
| Color | Ivory |
| Type | Dining Chairs |
| Item Height | 29.1 in |
| Item Length | 23.6 in |
| Item Width | 23.4 in |
| 'PBI_Materials'[materials] | Wood |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| 'PBI_Materials'[EBayMaterials] | Wood |
| Number of Items in Set | 1 |
| UPC | 889654294535 |
Check the listing for details. Verity Chenille Dining Armchair in Ivory. Color: Ivory, Condition: New. Listed at 227.75 USD. Practically designed and versatile, this club chair includes non-marking floor glides to protect your flooring. Whether used as a small bedroom chair, or as a modern accent chair in the living room, the Verity Chenille Barrel Dining Chair adds a touch of sophistication and comfort to any space.