| Color | Gray |
|---|---|
| Chair Height | 38.00 in |
| Seat Depth | 12.25 in |
| Model | Versaille |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Department | Adults |
| Custom Bundle | No |
| Style | Traditional |
| Table Length | 25.50 in |
| Use Occasion | Outdoor |
| Assembly Required | Yes |
| Material | Wood |
| Chair Depth | 20.50 in |
| Chair Width | 15.75 in |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Type | Bistro Set |
| Features | Solid wood, Water Resistant, Foldable |
| Chair Color | Gray/Natural |
| Table Shape | Square |
| Finish | Gray/Natural |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Table Height | 27.50 in |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Tabletop Material | Acacia |
| Seat Height | 17.75 in |
| Item Weight | 34.17 lb |
| Brand | GDFStudio |
| Set Includes | Chairs, Table |
| Tabletop Color | Gray/Natural |
| Cushions Included | No |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Table Width | 25.50 in |
Check the listing for details. Versaille Outdoor 3 Piece Foldable Grey Finished Acacia Wood Bistro Set. Color: Gray, Condition: New. Listed at 304.98 USD. Material: Acacia Wood. Includes: One (1) Table, Two (2) Chairs. Multiple Finish Options.