| Color | Espresso Faux Leather |
|---|---|
| Assembly Status | Assembly Required |
| Shape | Rectangular |
| Material | Faux Leather, Wood, Engineered Wood |
| Item Length | 23 in |
| Additional Parts Required | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Type | Storage Ottoman |
| Item Height | 15.75 in |
| Room | Living Room |
| Item Width | 15.75 in |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
Check the listing for details. Versatile Storage Ottoman Footrest Chair Multipurpose Home Decor Furniture New. Color: Espresso Faux Leather, Condition: New. Listed at 85.21 USD. Faux Leather Storage Ottoman Bench Folding Foot Rest Living Room Max 660lbs New. VERSATILE: This chic ottoman looks great in the living room, office, hallway, entryway, laundry, or mud room! Experience the ultimate in functionality with our versatile ottoman, which triples as a footrest, chair, and storage unit!