| Color | Brown |
|---|---|
| Size | 10 Tier-68" High-34" Wide |
| Number of Items in Set | One-Piece |
| Material | Metal, Non-woven Fabric |
| Item Length | 34 in |
| Item Depth | 10 in |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Shoe Rack |
| Number of Shelves | 10 |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Capacity | 50 pairs |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 68 in |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Modern |
| Features | Adjustable, Stackable, Detachable, Portable, Space Saving |
| Finish | Powder Coated |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Vertical Shoe Rack Organizer Space Saving Detachable Sturdy W/ Hooks Entryway US. Color: Brown, Condition: New. Listed at 26.52 USD. Detachable and Stackable Shoe Rack: The shoe rack for entryway can also remove one tier layer to increase the height of the layers to accommodate different types of shoes. Functional: This vertical shoe rack with 15 hooks hooks can hang hat, bag, key etc.