| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Type | Drawer Slides |
| MPN | ZXCTHG250B24LGQZX |
| Item Model Number | 5301/5301Z-24" |
| Load Capacity | 250 lbs / 113.4 kg |
| Load Capacity (Fully Extended) | 216 lbs / 97.98 kg |
| Suitable Drawer Length | 24.5" / 622 mm |
| Extension Length | 24" / 600 mm |
| Net Weight | 7.28 lbs / 3.3 kg |
| Product Dimensions(Without Lock) | 24 x 2.09 x 0.77" / 600 x 53 x 19.5 mm |
| Product Dimensions(With Lock) | 24.8 x 2.09 x 0.77" / 630 x 53 x 19.5 mm |
| UPC | 197988125198 |
Check the listing for details. VEVOR 1 Pair 16-60 in Soft-Close Drawer Slides Ball Bearing Full Extension. Condition: New. Listed at 22.99 USD. Unleash the power of durability with the KFFKFF Drawer Slides. With a remarkable load-bearing capacity of 250 lbs, they effortlessly cater to all your heavy-duty needs. Discover peace of mind with the KFFKFF Drawer Slides.