| Type | Kids Sofa |
|---|---|
| Color | Gray |
| Brand | VEVOR |
| Item Height | 16.3 in |
| Item Length | 24 in |
| Item Width | 16.9 in |
| Material | 28D Sponge, 250g Flannel Glow-In-The-Dark Pattern Fabric |
| Non-Expanded Dimensions | 24.0 x 16.9 x 16.3 in / 61 x 43 x 41.5 cm |
| Seating Capacity | Single |
| Glow-In-The-Dark Feature | Yes |
| Size | Medium |
| Materials | 28D Sponge + 250g Flannel Glow-In-The-Dark Pattern Fabric |
| Item Model Number | SF-1700 |
| Maximum Weight Capacity | 44 lbs / 20 kg |
| Recommended Age Range | 18 Months – 6 Years |
| Expanded Dimensions | 24.0 x 41.3 x 12.0 in / 61 x 105 x 30.5 cm |
| Zipper Type | Child-Friendly Zipper |
| Net Weight | 4.72 lbs / 2.14 kg |
| UPC | 197988885368 |
Check the listing for details. VEVOR 2-in-1 Kid Sofa Foldable Toddler Couch w/ Armrests Glow in the Dark M Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 45.99 USD. Multifunctional Kids Sofa: This foldable kids sofa easily transforms into a cozy nap bed, creating a dedicated play and rest space just for your little one. Whether they're reading, watching shows, snacking, gaming, lounging, or napping, this portable sofa brings both comfort and fun.