| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Model Number | 7mmT01 |
| Quantity | 500 PCS |
| Compatible Decking Gap | 0.22 inch / 5.5 mm |
| Material | PP Plastic |
| Item Dimensions | 1.57 x 0.75 x 0.49 inch / 40 x 19 x 12.5 mm |
| Compatible Decking Thickness | 0.28 inch / 7 mm |
| Net Weight | 6.72 lbs / 3.05 kg |
| UPC | 197988886129 |
Check the listing for details. VEVOR 500PCS Hidden Deck Fasteners for Composite Decking Universal Clips Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 40.99 USD. Sturdy Hidden Deck Fasteners: Made of polypropylene and 304 stainless steel, these hidden deck fasteners provide long-lasting strength and corrosion resistance, ideal for outdoor conditions. Made of heat-resistant polypropylene and 304 stainless steel, they’re built to last in all weather conditions.